Σεπ 24

Παραμονή διδακτικών βιβλίων στο σχολείο για το σχολικό έτος 2019-2020

Το πρόγραμμα   υλοποιείται με σεβασμό στις ανάγκες της παιδικής ηλικίας, με γνώμονα την πολύπλευρη ανάπτυξη των παιδιών της σχολικής ηλικίας (συναισθηματική, κοινωνική και ψυχοκινητική) και με σκοπό να υποστηρίξει ουσιαστικά τον μειωμένο χρόνο δημιουργικής επαφής και επικοινωνίας γονέων – παιδιών και   συμβάλλει σε μια γενικότερη επανεκτίμηση της σημασίας και του ρόλου των εργασιών στο σπίτι σε σχέση με τον ελεύθερο χρόνο των μαθητών/τριων Self-esteem download. Η δράση δεν αποτελεί μια συμβολική παρέμβαση, αλλά επιδιώκεται οι μαθητές/ τριες να μην ασχολούνται με την προετοιμασία των μαθημάτων κατά τη διάρκεια αυτών των Σαββατοκύριακων cutepdf. Ως εκ τούτου σε καμία περίπτωση δεν ανατίθενται εργασίες και δεν προγραμματίζονται επαναληπτικές εμπεδωτικές δοκιμασίες για τη Δευτέρα μετά το Σαββατοκύριακο υλοποίησης της δράσης Fedora.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Δημοτικού σχολείου Νέων Μουδανιών  αποφάσισε ομόφωνα

Να υλοποιηθεί η δράση στις παρακάτω ημερομηνίες  μέχρι το τέλος του σχολικού έτους όπως παρακάτω:

ΣΕΠΤΕΜ ΟΚΤΩΒ ΝΟΕΜ ΔΕΚ ΙΑΝΟΥΑΡ ΦΕΒΡ Μάρτιος Απρίλιος Μάιος Ιούνιος
  4/10 1/11 6/12 17/1 7/02 6/3 3/4 15/5 5/6
20/9 18/10 15/11 20/12   21/2 20/3 30/4

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, πριν την έναρξη της δράσης, θα ενημερώνουν τους μαθητές και τις μαθήτριες της τάξης τους για την εν λόγω δράση  και τις ενδεχόμενες μεταβολές και προσαρμογές που θα προκύψουν στη σχολική καθημερινότητα Download dolphin images.

Καλή Σχολική χρονιά!