Φεβ 14

Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2020

Την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου με αφορμή την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου που καθιερώθηκε στις 6 Φεβρουαρίου, αλλά και την ανάγκη να υπάρχει συνεχής ενημέρωση των μαθητών για τα καλά και τα κακά του Διαδικτύου παρακολουθήσαμε σχετικές ταινίες αλλά και μια παρουσίαση όπως την ετοίμασαν οι μαθητές της Ε τάξης στα πλαίσια των δραστηριοτήτων συμμετοχής του σχολείου στο Δίκτυο «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο» στο μάθημα των ΤΠΕ 스케치업 2019 한글판 다운로드.

Οι μαθητές παρακολούθησαν με πολύ ενδιαφέρον την δράση στην οποία δόθηκε έμφαση στο πόσο προσεκτικοί πρέπει να είμαστε με τη χρήση του διαδικτύου 키보드킹 다운로드.

Ιδιαίτερα ευχάριστη έκπληξη ήταν για όλους τους μαθητές ότι προβλήθηκε η μικρού μήκους ταινία «Pagida net» που είχε γυριστεί στο σχολείο μας το 2014 και συμμετείχε σε Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό ταινιών μικρού μήκους samsung laser printer.